I letos jsem se snažila poslední hodiny v prosinci odlehčit a naladit trochu vánočně. Vybírala jsem z několika možností.
Vánoce na PC
1) s Googlem
Některé třídy si vyzkoušely stránku Google Santa Tracker – adventní kalendář v Santově vesničce. Směřovala jsem aktivity do domku č.4 – Code a SnowFlake a do tančírny – CodeBoogie. Takové jednoduché předvánoční programování, ale zaujalo. I když větší úspěch napříč ročníky mělo holení Santa Clause a čím vyšší třída, tím víc se líbilo.
Santa Tracker má i svou aplikaci na Android, ale fungoval i v prohlížeči na iPadu.
2) s Kahoot!
A aby jen neseděli se sluchátky na uších, tak jsme si i zahráli společně jeden Kahoot! o známých pohádkách – https://play.kahoot.it . A taky jsem zkusila poprvé „jumble“ kahoot – https://play.kahoot.it. Můžete si oba vyzkoušet.
S obojím úspěch zaručen i při suplovaných a různě přehazovaných hodinách, tak jak se před Vánocemi stává.
Vánoce na iPadu
Deváťáci tvořili přání podle loňského vzoru a pro šestky jsem využila nápad Slávka Hory, který vše popsal v článku na i-Sen.cz. Když se povede aktivní PLN, tak má člověk ušetřenou spoustu práce!
Připravila jsem si navíc ještě formulář na 10 „vánočních“ slov v Google Formulářích a šesťáci si ho vyplnili. Z nich pak už každá třída zpracovala mraky jinak. Jedna třída využila aplikaci WordPack a získala 2D ozdoby, druhá třída využila aplikace Cloudart a Foldify a po hodině lepení získali 3D modely.
Chtěla jsem být originální a slova jsem vložila do nových Google Webů. Myslela jsem, že si ušetříme práci, protože aplikace dokáží generovat mraky přímo z adresy. Ale to jsem si jen myslela – můj web odmítly v hodině zpracovat. Takže jsem spíš práci přidala. Příště je pošlu mailem!